Efektywne ćwiczenia: ćwicz mądrze, nie ciężko! Jak ćwiczyc efektywnie.

Wiele osób zaczyna trenować mając najlepsze intencje, tylko po to żeby się poddać jak tylko zaczyna być pod górkę. Pokonywanie trudności treningowych stanowi ogromne wyzwanie, zatem ważne jest aby planować z wyprzedzeniem i ułożyć plan radzenia sobie z nieuniknionymi wyzwaniami zanim udamy się po raz pierwszy na siłownię. Ułożenie wcześniej odpowiedniego planu spowoduje, że Twój trening będzie bardziej skuteczny, a Ty będziesz się lepiej bawił. Jedynie efektywne ćwiczenia mają sens. Aktualizowanie treningu to jeden z najlepszych sposobów na pokonanie trudności związanych z ćwiczeniami i dietą. Jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać swój trening, będziesz musiał ćwiczyć całe swoje ciało za każdym razem kiedy przekroczysz próg siłowni. Wykonywanie na przemian dwóch pełnych programów ćwiczeniowych trwających po około 30-45 min. nie pozwoli Ci popaść w rutynę i podtrzyma zainteresowanie treningami. Możesz wykonywać jeden trening w poniedziałek, środę i piątek, a drugi we wtorek, czwartek i sobotę. Różnorodność spowoduje, że będziesz czuł się zaangażowany, a intensywność pomoże Ci stawić czoło wyzwaniom związanym z Twoją kondycją i utratą wagi. Pamiętaj zatem, by Twój trening nie opierał się na bezcelowym lub nierozplanowanym męczeniu się, które ostatecznie może nie przynieść żadnych efektów. Rezultaty, a już na pewno pełne

Efektywne ćwiczenia to również odpoczynek

Pewnie zauważyłeś, że w powyższym scenariuszu brak niedzieli – nie bez powodu. Pozwolenie sobie na dzień wolny jest równie ważne jak stawianie sobie wyzwań, i ten dzień wolny tak naprawdę przyczyni się do zwiększenia skuteczności pozostałych treningów. Twoje ciało potrzebuje czasu na regenerację, a Ty – na odpoczynek. Jak mieć idealne ciało na lato? To nie oznacza spędzania całego dnia na kanapie przed telewizorem i objadanie się chipsami. W dalszym ciągu powinieneś zmuszać się do jakiegoś wysiłku fizycznego podczas dnia wolnego, tylko że nie o takiej samej intensywności. Wykorzystaj ten wolny dzień na spokojną przechadzkę po okolicy, pracę w ogrodzie lub posprzątanie domu. Dostarczy Ci to porcji ćwiczeń, a jednocześnie Twoje ciało będzie miało okazję zregenerować się. Dodanie ćwiczeń z obciążeniem do Twojego programu treningowego to kolejny świetny sposób na pokonanie wszystkich trudności i urozmaicenie treningu. Jeśli chodzisz na zajęcia z aerobiku i skupiasz się na ćwiczeniu całego ciała, dodanie treningu z obciążeniem może Ci pomóc na parę sposobów.

Jak ćwiczyć i tracić na wadze?

Trening z obciążeniem buduje mięśnie, a To może przyczynić się do zwiększenia skuteczności Twojego planu utraty wagi. Większa masa mięśniowa oznacza spalanie większej liczby kalorii nawet kiedy Twoje ciało odpoczywa, a to może ułatwić spalenie tych ostatnich pięciu kilogramów. Wiele osób szybko traci dużo na wadze kiedy rozpoczynają swoją przygodę z treningiem, tylko po to żeby później ich waga zatrzymała się w miejscu. Pokonanie tego martwego punktu w zrzucaniu zbędnych kilogramów może być bardzo trudne. Dorzucenie treningu z obciążeniem do swojego programu utrzyma Twój poziom zaangażowania i pomoże osiągnąć zamierzony cel. O której najlepiej ćwiczyć? Pamiętaj, że mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, możesz więc nie zobaczyć od razu rezultatów na wadze. Jednak zaobserwujesz zmiany w sposobie w jaki Twoje ubrania na Tobie leżą w miarę tracenia centymetrów i redukowania zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie.