Trening na biceps dla zwiększenia masy

Często sądzi się, że kobiety są bardzo próżne jeżeli chodzi o ich wygląd, ale to samo stwierdzenie ma zastosowanie w przypadku mężczyzn. W końcu mężczyźni nie wyciskają z siebie godzinami siódmych potów na siłowni tylko po to, żeby dobrze się czuć. Większość z nich poświęca czas, wysiłek i pieniądze, aby uzyskać ciało które przyciągnie uwagę kobiet i wywoła zazdrość wśród mężczyzn.

Trening na biceps to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń które mężczyźni starają się wykonywać regularnie. Oczywiście kobiety dostają bzika na punkcie tych wyrzeźbionych potężnych ramion. Jeśli jednak planujesz zacząć trening na biceps dla zwiększenia masy, powinieneś wiedzieć i pamiętać o paru rzeczach, zanim przystąpisz do programu treningowego.

Rzeczy, o których należy pamiętać trenując biceps

Jeśli zamierzasz rozpocząć trening na biceps dla zwiększenia masy, zawsze pamiętaj o tym że klucz do sukcesu stanowi tempo. NIGDY nie zmuszaj się do wykonania serii ćwiczeń na którą Twoje ciało nie jest nawet przygotowane. Niektórzy ludzie uważają że podnoszenie większych ciężarów przyśpieszy proces zwiększania masy ich bicepsów. Nieprawda. To co musisz zrobić to bazować na swoich mięśniach, a nie na ciężarze który dźwigasz. Jeśli przyśpieszysz tempo i weźmiesz na siebie więcej niż Twoje ciało jest w stanie znieść, jedyna potężna masa jaką zyskasz to „masywne” nadwyrężenie mięśni i „potężne” rachunki za szpital do zapłacenia.

Symetryczne ćwiczenie bicpesów

Podczas treningu na biceps nigdy nie zapominaj o tym, że masz biceps w prawej i w lewej ręce. Zatem podczas ćwiczeń zwracaj uwagę na odpowiednią równowagę. Jeśli nie będziesz o niej pamiętał, możesz doznać kontuzji mięśni w obu rękach. Jeśli będziesz miał szczęście, okaże się że na lewym ramieniu masz masę o wielkości bochenka chleba, a na prawym pagórek wielkości myszy.

Za każdym razem kiedy ćwiczysz, mięśnie ulegają nadwyrężeniu, zatem nie spodziewaj się, że codziennie będziesz w stanie trenować jak maszyna. Mięśnie budują swoją masę kiedy odpoczywają, więc nie zapominaj o tym że należy Ci się przerwa. Zbyt intensywny trening po prostu spowoduje dolegliwości podobne do tych wywołanych nieprawidłowym treningiem.

Odpowiednia dieta

Tak jak w przypadku każdego innego programu fitness, trening na biceps dla zwiększenia masy okaże się najskuteczniejszy jeśli przejdziesz na odpowiednią dietę. Białka i węglowodany pomogą Ci w rozpoczęciu ćwiczeń, natomiast zbyt duża ilość tłuszczu i cukru może po prostu zahamować wzrost Twoich mięśni.