Odżywki typu gainer – łatwo przyswajalne węglowodany i białka

Jesteś chudy, masz niski poziom podskórnej tkanki tłuszczowej, ale również nie możesz pochwalić się dużymi mięśniami? Próbowałeś już wszystkiego a wyników jak nie było, tak nie ma? Mam dla Ciebie rozwiązanie.

Trening na masę – główne zasady

Trening na masę mięśniową powinien odbywać się według ściśle ustalonych zasad. Każda partia mięśniowa z wyjątkiem mięśni brzucha, łydek oraz przedramion jest ćwiczona raz w tygodniu. Treningi są nie tylko duże objętościowo, ale również intensywne, co w znaczącym stopniu prowadzi do rozwoju masy włókien mięśniowych. Praktycznie każdą partię mięśniową (bez wymienionych wyjątków) trenujemy raz w tygodniu. Pozostały czas przeznaczamy na regenerację, bowiem właśnie wtedy następuje rozwój naszych mięśni. Pamiętajmy o tym!

Bez diety nie będzie sukcesu

Musisz sobie uświadomić również to, że nawet najlepiej dobrana suplementacja nie zastąpi Ci w pełni zbilansowanych zdrowych posiłków. Sam gainer to za mało, aby marzyć o sylwetce rodem z ekranów filmowych Hollywood! Zanim więc zdecydujesz się na zakup gainera uporządkuj swoją dietę. W przypadku zdecydowania się na tą odżywkę warto swój wybór skonsultować z trenerem personalnym pracującym na Twojej siłowni!

Co łączy w sobie odżywka typu gainer?

Odżywki znane pod nazwą „gainer”, to połączenie łatwo przyswajalnych węgli oraz białka. Takie połączenie dostarcza za jednym razem głównego materiału budulcowego dla naszych mięśni a więc aminokwasów zawartych w białku oraz składnika energetycznego jakim są węglowodany.

Dla kogo jest przeznaczona?

Gainer przeznaczony jest głównie dla osób, które mają problem z budowaniem masy mięśniowej. Preferowanym typem sylwetki w przypadku tej metody suplementacji będzie ektomorfik a więc osoba o dość słabym kośćcu, długich chudych kończynach, niskiej zawartości podskórnej tkanki tłuszczowej a także osoba z ogromnymi problemami w kontekście budowania masy mięśniowej.