Jak się dobrze czuć mimo odchudzania? Dobre samopoczucie w trakcie diety

Dla wielu osób odchudzanie kojarzy się z karą i wyrzeczeniami. Sporo osób nie wytrzymuje ścisłej diety i w połowie odpuszcza sobie. Złe samopoczucie i brak humoru oraz towarzyszący wieczny głód nie jest łatwy do przełamania i nie każdy daje sobie z tym radę. Może to być spowodowane źle dobraną dietą do konkretnej osoby. Dlatego nie zawsze warto wierzyć z kopiowane diety z internetu tylko umówić się na indywidualne konsultacje z dietetykiem. (dietetyk kalisz)

Zagrożenia podczas diety

Największym zagrożeniem dla nas w czasie odchudzania wcale nie jest to, że kalkulator kalorii zostanie przez nas nieprawidłowo użyty czy to, że obliczanie kalorii możemy potraktować zbyt optymistycznie, ale złe samopoczucie w czasie trwania diety odchudzającej i treningu na odchudzanie. W większości przypadków, kiedy dieta nie odnosi skutków, spowodowane jest to właśnie faktem, że nieprzyjemności spowodowane treningiem oraz ograniczeniami w czasie posiłków stały się dla nas za bardzo męczące i postanowiliśmy sobie pofolgować w kilku różnych momentach.

Jak poprawić sobie humor podczas diety

Co zrobić, kiedy nie tylko kalorie, ale także nasze samopoczucie starają się utrzymać naszą wagę na wysokim poziomie? Zacząć trzeba od tego, że zasada „oblicz kalorie” nie powinna sterować całym naszym życiem. Jeśli tak się stanie, zafundujemy sobie poważny stres i zaczniemy przeliczać każdy kęs jedzenia na cyferki. Jest to bardzo nieprzyjemne w dłuższej perspektywie czasu i chociaż znajduje się całkiem spora grupa osób, która po pewnym czasie przekuwa to na prawdziwe hobby i ich to cieszy, to dla większości będzie to tragedia. Walka o dobre samopoczucie powinna opierać się nie o negatywny przekaz ograniczający kalorie, ale o przekaz pozytywny polegający na spalaniu energii zgromadzonej w naszym ciele.
Gwarancją dobrego samopoczucia jest jedzenie i wykorzystywanie tego jedzenia.

Czy walka o dobre samopoczucie za wszelką cenę jest dobra?

Dostarczanie naszemu organizmowi pokarmu jest dla niego odczuciem pozytywnym. Co ciekawe, wysiłek fizyczny też jest pozytywny, ponieważ organizm łączy go z wysiłkiem w celu zdobycia pożywienia czy osiągnięcia jakiegoś celu. Mięśnie nie wpadną na to, że biegamy nie po udziec sarny, ale po nowy rekord w naszej aplikacji do biegów. Jest to wręcz fenomenalne zjawisko, ponieważ nie tylko pozwala, by kalorie znikały w szybkim tempie, ale jeszcze poprawia nasze samopoczucie w sposób najdoskonalszy z możliwych, czyli poprzez dostarczanie do naszego krwiobiegu endorfiny, hormonu szczęścia. Dlatego nasza dieta powinna być oparta nie o kalkulator kalorii, ale o ruch, który jest nagrodą na kilka różnych sposobów.