Jakich suplementów warto używać? Kreatyna, białko, witaminy i minerały

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, wprowadziłeś nowe zasady żywieniowe oraz chodzisz na siłownię, to warto wiedzieć, jak możesz dodatkowo poprawić swoje efekty. Poniżej przedstawiamy Ci kilka wartych uwagi suplementów, które wspomagają regenerację i rozwój Twojej muskulatury.

Kreatyna

Jest to jeden z najlepiej przebadanych suplementów, którego skuteczność została naukowo udowodniona. Warto podkreślić, że suplement ten powinny stosować nie tylko osoby, które trenują siłowo, ale również wytrzymałościowo. Kreatyna pomaga w procesie beztlenowej glikolizy, wspomaga ATP przy aerobach i jest odpowiedzialna za resyntezę ATP w trakcie intensywnego wysiłku. Zwiększa siłę, sprzyja rozbudowie tkanki mięśniowej oraz polepsza jakość mięśni.

Białko

Kolejny suplement, który pomoże zaspokoić zapotrzebowanie na białko. To nic innego, jak skoncentrowane proteiny pochodzące często z mięsa, roślin, czy też będące odpadem z produkcji mleka. Są lekkostrawne i sycące, a przez to tak często wybierane szczególnie na redukcji.

Witaminy i minerały

Jednakże najważniejsze jest dostarczanie odpowiednich witamin i mikroelementów, które zadbają o prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. To niezwykle istotne, ponieważ nie zawsze udaje się wszystkie witaminy dostarczyć z pożywienia. Tymczasem niedobory niekorzystnie wpływają na różne funkcje ciała, obniżają samopoczucie, jak i niekiedy utrudniają rozbudowę muskulatury, czy utratę wagi.