domowy trening

Jest moc! – skuteczność domowego treningu

Wiosną każdy mięsień aż rwie się do ćwiczenia, a organizm domaga się zrzucenia nagromadzonego przez zimę balastu. Wpuść świeże powietrze przez okna, zadbaj o odpowiednie nawodnienie. Oto, jak można efektywnie zadbać o kondycję, nie wychodząc z domu.

Domowy fitness – zalety

Być może jesteś zwierzęciem społecznym i lubisz wdychać charakterystyczny zapach siłowni, ale trening w domu również ma wiele zalet. Przede wszystkim to ty ustalasz czas, w którym ćwiczysz. Może to być poranek, żeby rozruszać ciało, przerwa na lunch – aby napełnić się świeżą energią, czy wieczór, aby dobrze zakończyć dzień. Możesz też ćwiczyć nawet trzy razy dziennie, jeśli twój organizm tego potrzebuje. Masz o wiele więcej czasu, ponieważ nigdzie nie musisz dojeżdżać, a poza tym oszczędzasz pieniądze na karnety czy abonament – same plusy.

Jak samodzielnie zachować dobrą formę

Trening w domu może być tak samo skuteczny, jak ten w klubie fitness czy na siłowni. Wystarczy dobry kanał na YouTubie, mata i przewietrzony pokój. Jeśli nie masz w domu sprzętów do ćwiczeń, to wiedz, że wspaniały trening na mięśnie nóg, pośladków i brzucha można wykonać przy pomocy zwykłego krzesła. Wiele ćwiczeń można robić przy ścianie, a hantle – zastąpić butelkami z wodą. Nie zapominaj też o ulubionym przyrządzie do ćwiczeń Rocky’ego – skakance! Jeśli trudno Ci się zmotywować albo nie możesz się skoncentrować na treningu, skorzystaj z indywidualnego wsparcia online zawodowca. Możesz też ćwiczyć z kolegą czy koleżanką na Zoomie – razem raźniej!

Nawadnianie plus

Każdy sportowiec wie, że aby trening był skuteczny, należy połączyć go z odpowiednią dietą. Ale nie wszyscy pamiętają, że przy wysiłku równie ważne jest dostarczanie organizmowi elektrolitów. Prawidłowe nawodnienie organizmu podczas treningu jest istotne dla osób odczuwających zmęczenie, osłabienie i drżenie mięśni. Podczas ćwiczenia w domu połączmy dostarczanie elektrolitów z nawadnianiem, rozpuszczając w wodzie musującą tabletkę. Multiwitamina jest idealny dla osób uprawiających sport, ponieważ zawiera najważniejsze elektrolity, glukozę oraz kompleks 10 najważniejszych witamin w ilościach zaspokajających 100% dzienne zapotrzebowanie dorosłej osoby. Ćwicz w domu, nawadniaj się, a na efekty nie będziesz długo czekać!

Dodaj komentarz