Suplementy diety

Lunacol – jakie właściwosci ma ten suplement diety?

Na rynku można znaleźć wiele suplementów diety. Charakteryzują się one innym składem, a co za tym idzie różnymi właściwościami i cechami charakterystycznymi. Jeden z takich produktów to na przykład suplement diety LunaCol. Co to dokładnie za suplement, w jakich miejscach jest oferowany i jakie jest jego działanie?

Czym jest LunaCol?

Mówiąc w dużym skrócie LunaCol suplement diety to produkt, który jest preparatem zawierającym lunazynę, czyli białko roślinne. Białko to występuje na przykład w soi i jest dokładniej badane od 1996 roku. Jest to białko dość rzadkie, podobnie jak suplementy diety, które je zawierają i pozyskuje się je zazwyczaj ekstraktując lunazynę z ziaren soi, w której występują niewielkie ilości tego białka.

Wedle producenta suplement diety LunaCol może pomagać w leczeniu stanów zapalnych, czy też w łagodzeniu objawów stresu oksydacyjnego. Od lat prowadzone są również badania z lunazyną, które mają na celu stwierdzenie właściwości tego białka. Białkiem jest też na przykład kolagen, który często występuje w produktach takich jak LunaCol suplement diety twarzy.

Jakie właściwości ma LunaCol?

To, jakie właściwości ma ten suplement diety naturalnie wynika z zawartych w nim składników aktywnych. W suplemencie diety znajdziemy ekstrakt z drożdzy Saccharomyces cerevisiae zawierający 25% beta D-glukanu, żelatynę rybią, która odpowiada za kapsułkę, węglan wapnia pełniący funkcję antyzbrylającą, lizozym, a także ekstrakt z ziaren soi. 10% tego ekstraktu stanowi właśnie lunazyna. W jednej kapsułce znajdziemy dokładnie 0,5 miligrama tego białka roślinnego.

Badania wykazują, że lunazyna nie jest przez nas trawiona w przewodzie pokarmowym, tylko może bezpośrednio trafić do tkanek oraz komórek w naszym ciele. Ponadto wedle producenta LunaCol ma pozwolić na poprawię działania systemu odpornościowego w ciele, czy też ma prezentować właściwości antynowotworowe oraz antyutleniające. To, co jest też dość ważne to fakt, iż LunaCol jest odpowiedni dla wegetarian, gdyż pozyskuje się go ze składników roślinnych.

Dodaj komentarz