kuchnia

Pralka w kuchni – jak ją ukryć?

Ograniczony metraż mieszkania czy domu to problem wielu osób. Niewielkie pomieszczenia często wymuszają na nas konieczność stosowania się do wielu kompromisów. Taka sytuacja nie oznacza jednak, że zastosowane rozwiązania muszą wyglądać nieestetycznie. Schludność i kreatywność to pojęcia, które mają miejsce również w odniesieniu do niewielkiej przestrzeni. Pośród wspomnianych wątków problemem jest odpowiednie umieszczenie sprzętów AGD. Sytuacja często odnosi się do lodówki, suszarki czy pralki, które ze względu na swoje gabaryty nie należą do nazbyt funkcjonalnych. W dzisiejszym artykule zajmiemy się ostatnim z wymienionych przedmiotów i pokażemy, że pralka w kuchni może być niewidoczna.

Ogólne wskazówki dotyczące ukrycia pralki

Z pewnością najlepszym i najbardziej opłacalnym sposobem na ukrycie pralki jest wykorzystanie otwartych narożników. Takie działania pozwalają na efektywne wykorzystanie całej przestrzeni. Patrząc na kuchnię powinniśmy myśleć o niej, jak o funkcjonalnym miejscu, w którym przedmioty są dodatkiem, sprawiającym, że wygląda ona jeszcze praktyczniej. Często mówi się, że dobrym miejscem na schowanie pralki jest po prostu trzymanie jej za drzwiami. Takie działanie pozwala utrzymać nasze pomieszczenie w czystości i porządku. Jednocześnie, odpowiedzią na to mogą być drzwi rozsuwane, dzięki którym możesz zaoszczędzić sporo miejsca.

Co więcej, niektórzy projektanci uważają, że pralkę najlepiej jest umieścić poza rzeczywistym obszarem gotowania, czyli tzw. trójkątem roboczym. Niemniej jednak, gdy trzyma Cię ograniczony metraż, wówczas warto zastosować się do rozwiązania polegającego na umieszczeniu pralki pod blatem.

Konkretne rozwiązania, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu

Dotychczas przedstawiliśmy sposoby, które otwierają w pewien sposób pogląd na projektowanie naszej kuchni. Jak widać, nawet ograniczony metraż nie jest przeszkodą do dobrej aranżacji przestrzeni. Obecnie skupmy się na kilku konkretnych przykładach, które pomogą Ci ukryć pralkę w kuchni. Jak już wspomnieliśmy, jedną z alternatyw jest schowanie jej pod blatem. Poza tym, istnieje wiele innych ciekawych opcji, takich jak:

– powieszenie zasłony na całą długość urządzenia. Jest to dobry pomysł wówczas, gdy Twój projekt współgra z ogólną przestrzenią. Kolorystyka powinna odpowiadać ścianom i umeblowaniu. Co więcej, warto zwrócić uwagę na to, aby wybrana zasłona posiadała wystarczającą długość do zasłonięcia przestrzeni od sufitu do podłogi.

– zastosowanie winylowych materiałów służących do pokrycia pralki. To elementy, dzięki którym nasz przedmiot będzie sprawiał wrażenie wtopionego w otoczenie. Krótka zasada mówi o tym, że jeżeli nie jesteś w stanie ukryć swojej pralki dostatecznie dobrze, wówczas uczyń je częścią swojego wystroju. Poza tym pomysłem, możesz spróbować również całkowitego owinięcia urządzenia w dowolny materiał. Wykorzystaj do tego wzorzyste elementy z ciekawą kolorystyką, współgrającą z całym wystrojem.

– kupno dodatkowej szafki, w której ukryjesz pralkę. Co prawda to rozwiązanie wymaga nieco więcej przestrzeni, jednak wygląda zjawiskowo. Przedmiot pozostanie całkowicie niewidoczny dla osób, a gdy zajdzie potrzeba zrobienia prania, wówczas wystarczy jedynie otworzyć drzwi od mebla. Dodatkowo, umieszczenie pralki w osobnej szafce przyczyni się do tłumienia dźwięków, podczas gdy sprzęt będzie wykonywał swoją robotę.

Która opcja będzie najlepsza?

Decydując się na konkretną opcję, warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim skup się na metrażu pomieszczenia. Im mniejsza kuchnia, tym konieczne będzie skorzystanie z większej ilości kompromisów. Wiesz Pralka w kuchni – jak ją ukryć? NIE? to polecamy przeczytaj wpis https://kuchnieportal.pl/artykul/pralka-w-kuchni-jak-ja-ukryc/. Artykuł pozwoli rozjaśnić wiele dodatkowych wątków, które mogą przyczynić się do tego, że na końcu Twoja satysfakcja będzie większa od oczekiwań. W Twojej głowie może pojawiać się wiele różnych koncepcji. Jednak która z nich będzie odpowiednia? Przed podjęciem konkretnej decyzji musisz zadać sobie wiele pytań i odpowiednio zgłębić temat.

Pamiętaj, że sposób na ukrycie pralki w kuchni jest mnóstwo. Nie wszystkie jednak pasują do konkretnego pomieszczenia. Najważniejsza jest estetyka, schludność oraz kreatywność. Te czynniki, podparte konkretnymi planami sprawią, że efekt finalny będzie onieśmielający.

Dodaj komentarz