suszone owoce

Suszone owoce – w jakim sklepie je kupować?

Owoce to bardzo ważny element diety i powinny być regularnie spożywane. Są one źródłem wielu korzystnych składników odżywczych, a do tego są po prostu smaczne. Niestety naprawdę trudno jest o nie poza sezonem, gdy trzeba sprowadzać je z zagranicy. Rozwiązaniem mogą być polskie suszone owoce. W jakim sklepie je kupować i czemu warto postawić na suszone owoce?

W jakim sklepie kupować suszone owoce?

W momencie, gdy chcemy zakupić suszone owoce sklep ma naprawdę duże znaczenie. Są one oczywiście dostępne niemalże wszędzie od sklepów osiedlowych, przez spożywcze po ogromne hipermarkety. W takich miejscach nie ma jednak pewności, że dostaniemy polskie owoce suszone, które są odpowiedniej jakości. Z tego powodu owoców suszonych warto szukać gdzie indziej.

Warto też zwrócić nie tylko uwagę na nie. Ciekawe są też owoce liofilizowane. Jeśli chodzi jednak o suszone owoce i owoce liofilizowane producent ma przeogromne znaczenie i warto wybierać same dobre marki. Takie znajdziemy na przykład w hurtowni żywności ekologicznej NatVita.

Dlaczego warto stawiać na owoce suszone i liofilizowane?

Przede wszystkim wybierając owoce suszone w trakcie na przykład zimy możemy cieszyć się smakiem pysznych polskich owoców. To jednak nie najważniejsza rzecz. Nie można bowiem zapominać, iż owoce to bardzo dobre źródło wielu mikroelementów, które mają spore znaczenie w diecie. Z ich pomocą możemy dostarczyć sobie między innymi mnóstwo różnorodnych witamin.

Oprócz tego w owocach znajdziemy też sporo antyoksydantów, które pomagają z wolnymi rodnikami, a także takie składniki mineralne jak potas i wapń. Spożywanie takich owoców jest do tego niezwykle proste. Stanowią one na przykład świetny dodatek do pożywnych owsianek spożywanych na śniadanie.

Decydując się na owoce suszone można także liczyć na produkty, które nie zawierają sztucznych konserwantów, nie ma do nich dodawanego cukru i wielu innych niekorzystnych substancji. Aby jednak tak było suszone owoce warto kupować w sklepach z żywnością ekologiczną.

Dodaj komentarz