zdrowie dla jelit

Zielone zdrowie dla Twoich jelit

Nie bez powodu mówi się, że jelita to nasz drugi mózg. Tak naprawdę zdrowy układ pokarmowy to klucz do sukcesu, jakim jest zachowanie ogólnej sprawności organizmu. Niestety do lekarzy coraz częściej zgłaszają się pacjenci, którzy skarżą się na ostre bóle żołądka, zaparcia, częstą zgagę. Specjaliści ostrzegają, że z roku na rok średnia wieku pacjentów ulega znacznemu obniżeniu. Wiele z tych problemów to wynik nadmiernego stresu, nieprawidłowej diety oraz obniżenia jakości życia. Brak odpoczynku, nadmierny pośpiech czy jedzenie fast foodów to tylko część grzeszków, z którymi nasze jelita muszą sobie radzić. Wrzody trawienne, czyli miejscowe ubytki w błonie śluzowej, która wyściela wnętrze żołądka czy dwunastnicy, powodując stan zapalny, to choroba, która jeszcze nie tak dawno była kojarzona z ludźmi starszymi. Obecnie dotyka coraz więcej młodych ludzi.

Takie uszkodzenia oprócz dolegliwości bólowych, mogą prowadzić do poważnych powikłań, takich jak perforacja przewodu pokarmowego. Dbając o zdrowie jelit, gwarantujemy sobie nie tylko znacznie lepsze samopoczucie, ale również ogólną poprawę stanu zdrowia. Jednak jak je odpowiednio wesprzeć?

Zdrowie jelit – co pomaga, a co szkodzi?

Chcąc dbać o zdrowe jelita, musimy mieć podstawową wiedzę na temat tego, jak wspomóc nasz organizm – co jest wskazane, a czego lepiej unikać, aby sobie nie zaszkodzić. Zdrowy układ pokarmowy wspiera immunologię organizmu, będąc swoistym filtrem, dzięki któremu do organizmu dociera tylko to, co naprawę cenne – witaminy, minerały i wartości odżywcze. Aby zapewnić sobie prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, powinniśmy stawiać na zachowanie odpowiedniej flory bakteryjnej jelit. Dodatkowo bardzo ważne jest oczyszczenie ich z zalegających w nim toksyn oraz regularne posiłki, składające się w wysokiej jakości produktów. Ich przygotowanie także ma znaczenie – najlepiej, aby nie były poddawane agresywnej obróbce. Zawsze lepiej jest wybrać produkty surowe, duszone i gotowane niż smażone w głębokim tłuszczu. Należy także unikać fast foodów, chemicznych dodatków do żywności, gazowanych i słodzonych napojów. Niestety wszystko to narusza naszą błonę śluzową, często doprowadzając do jej stanu zapalnego. Tym, co nie sprzyja zdrowiu jelit, jest również nadużywanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, czyli popularnego ibuprofenu czy ketoprofenu, ale także kwasu acetylosalicylowego. Jeśli na co dzień jest nam trudno restrykcyjnie przestrzegać wszystkich wskazówek, które wesprą procesy trawienne,  warto zacząć od małych kroków – wykluczenie fastfoodów i ograniczenie chemii w codziennym życiu to będzie doskonały początek. Warto także wspomóc się suplementami diety stworzonymi z myślą o naszym zdrowiu.

DuoLife Chlorofil – naturalnie zdrowe jelita

Wyjątkowa kompozycja w pełni naturalnych składników zawarta w DuoLife Chlorofil pozwala oczyścić organizm z zalegających w nim toksyn. Naturalny chlorofil alkalizuje środowisko wewnętrzne organizmu. Zapobiega mnożeniu się drobnoustrojów i grzybów, wzmacnia system immunologiczny, wiąże i eliminuje metale ciężkie, a także – poprzez oddziaływanie zbliżone do probiotyku – wspomaga regenerację i rekonwalescencję organizmu narażonego na długotrwały stres lub inne obciążenia.

Dodaj komentarz