Co to jest Propionat? Steryd dla kobiet i mężczyzn

Steryd anaboliczno-androgenny

Wśród substancji dla osób intensywnie ćwiczących znajduje się duży wybór sterydów. Jednym z nich jest propionat (propanian metylu), który należy do grupy sterydów anaboliczno-androgennych. W jego skład wchodzi m. in. męski hormon, czyli testosteron. Znajduje się on w formie aktywnej i działa dużo szybciej niż estry testosteronu. Jego czas aktywności jest krótki, więc można łatwo kontrolować jego stężenie we krwi.

Czy Propionat jest bezpieczny?

Propionat mogą przyjmować także kobiety. Przyjmuje się go w formie zastrzyku, gdzie substancja czynna zmieszana jest z olejem. Propionat określany jest jako tester o krótkim działaniu. Nadaje się on do stosowania w diecie przed zawodami. Jego krótki czas aktywności sprawia, że trzeba go przyjmować częściej, niż produkty jemu podobne o wolniejszym działaniu. Pozwala nam on na uzyskanie ochrony przed niedoborem kalorii oraz przed katabolizmem mięśni. Dlatego też często jest stosowany przed zawodami jaki i w czasie normalnych treningów. Nie zaleca się jednak jego dłuższego stosowania przez kobiety.

Testosteron Propionian

Propionianów nie należy mylić z propenianami (powszechnie znanymi jako akrylany), jonami / solami / estrami kwasu propenowego (znanymi również jako kwas 2-propenowy lub kwas akrylowy). Obserwuje się, że propionian jest jednym z najczęstszych krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych wytwarzanych przez ludzką mikroflorę jelitową w odpowiedzi na niestrawne węglowodany (błonnik) w diecie. Ten suplement znany jest też powszechnie pod nazwą Test-pro. Celem jego stosowania jest nienaturalne zwiększenie i przyspieszenie przyrostu masy mięśniowej.