Najważniejsze zasady dobrego treningu – o czym koniecznie powinieneś pamiętać?

Wiele osób zaczyna z treningiem i nie do końca mają pomysł na to, jak sobie poradzić z pewnymi nie tylko technicznymi zagadnieniami, ale również tymi mentalnymi. Dlatego przygotowaliśmy zbiór kilku fundamentalnych zasad, które sprawią, że Twoje treningi wejdą na zupełnie nowy i lepszy poziom.

Właściwe nastawienie mentalne

Ogrom osób wchodzi na trening z pełną głową, w której plątają się różne myśli. Tymczasem warto zejść na ziemię i skupić się na tym, co masz do zrobienia. Tylko odpowiednia koncentracja na celu oraz poszczególnych grupach mięśniowych sprawi, że trening będzie znacznie efektywniejszy i w dłuższym okresie da Ci o wiele lepsze efekty.

Rozgrzewka to podstawa

Wielokrotnie widzi się ludzi, którzy od razu po wyjściu z szatni rzucają się na ciężary, bez żadnej dodatkowej rozgrzewki. Jest to zdecydowanie nieprawidłowe podejście, ponieważ wtedy drastycznie wzrasta ryzyko kontuzji i nasza przygoda z siłownią zakończy się szybciej, niż się zaczęła.

Nie zapomnij o regeneracji

Masz zapał i lubisz trenować? Doskonale, ale pamiętaj, że Twoje ciało potrzebuje regeneracji. Tak naprawdę trzeba powiedzieć, że to właśnie wtedy, podczas regeneracji nasze włókna mięśniowe odbudowują się, a to gwarantuje progres z treningu na trening. Dlatego odpowiednia ilość snu oraz dobrze zbilansowana dieta będzie tutaj podstawowym czynnikiem, który zdecyduje o Twoim sukcesie.