Jak stale utrzymać niski poziom tłuszczu?

Już samo odchudzanie nie należy do najłatwiejszych, jednak prawdziwą sztuką jest utrzymanie wypracowanych efektów. Dlatego dzisiaj podopowiadamy, jak sprawić, że utracone kilogramy nie powrócą ze zdwojoną siłą a Ty zachowasz niski poziom tkanki tłuszczowej.

Śniadanie pomaga utrzymać wagę

Opinii o jedzeniu śniadania jest wiele i jedni mówią, żeby jeść, a inni, że można ten posiłek pominąć. Niemniej jednak, zostało udowodnione, że osoby, które jedzą śniadania, mają większą chęć na aktywność i mniejsze skłonności do podjadania niezbyt zdrowych przekąsek w ciągu całego dnia.

Nie rezygnuj z ruchu

Najgorsze, co można zrobić, to po osiągnięciu wymarzonej wagi odpuścić jakąkolwiek aktywność fizyczną. Warto pozostawić dłuższe spacery, czy też zainstalować w telefonie aplikację do liczenia kroków i ustalić sobie jakiś dzienny pułap, który powinien być przez Ciebie wykonany.

Odpuść oszukane posiłki

Kiedy ktoś robi sobie tzw. cheat meal, czyli posiłek, który nie jest zdrowy, to zazwyczaj po jego zjedzeniu daje sobie przyzwolenie na pochłanianie kolejnych kalorii. Dlatego warto od czasu do czasu pozwolić sobie na ciastko, czy drobne odstępstwa, które zadbają o naszą psychikę. To lepsze niż wyczekiwać cały tydzień na oszukany posiłek, po którym ciężko jest się pohamować, aby nie zjeść kolejnych kilku tysięcy nadprogramowych kalorii.