4 rzeczy, które zrujnują Twoją dietę. Jak się NIE odżywiać

Jest kilka kluczowych aspektów, na które warto uważać, aby w pogoni za estetyczną sylwetką nie popełnić błędów, które nas oddalą od tej wizji.

Zbyt duży deficyt kaloryczny

Zasada przy odchudzaniu jest prosta, czyli im mniej kalorii spożywamy poniżej naszego bazowego zapotrzebowania kalorycznego, tym szybciej chudniemy. Jednak wiele osób podchodzi do tego wręcz obsesyjnie i nie dość, że obcinają ogromną pulę kalorii, to jeszcze popadają w ich obsesyjne liczenie. Pamiętaj, aby zmiany w diecie pasowały do Twojego obecnego stylu życia, ponieważ powinny być łatwe do utrzymania przez dłuższy czas.

Rezygnacja z owoców przez fruktozę

Wiele osób niemal całkowicie rezygnuje z owoców, ponieważ obawiają się, że przez zawarty w nich cukier zaczną nagle przybierać na wadze. Nic bardziej mylnego, ponieważ badania wykazują, że ludzie, którzy spożywają znaczne ilości warzyw i owoców wręcz mają niższe BMI. Dlatego zdecydowanie nie musisz się ich obawiać i warto włączyć je do swojej codziennej diety.

Zbyt dużo treningów cardio

O ile trening cardio warto wdrożyć, chociażby dla poprawienia ogólnej wydolności, to nie można z nim przesadzać. Przede wszystkim na redukcji warto skupić się głównie na treningach siłowych, które pozwolą Ci zachować maksymalnie dużo masy mięśniowej. Dzięki temu Twoja sylwetka po stracie zbędnego tłuszczu zacznie prezentować się znacznie lepiej. Warto więc ukierunkować się właśnie na takie podejście, niż spędzać godziny na bieganiu, czy skakance.