Przedtreningówka – czy warto kupić? Jak działa guarana, l-tyrozyna i cytrulina

Wiele osób przygodę na siłowni zaczyna od wyboru odpowiednich suplementów. Częste pytanie, które pada na różnych grupach, czy forach kulturystycznych to: „Czy warto kupić przedtreningówkę?”. Postaramy się dzisiaj nieco opowiedzieć o tych suplementach, ponieważ z miesiąca na miesiąc zyskują one coraz większą popularność, ale czy faktycznie działają?

Co to jest przedtreningówka?

Jak sama nazwa wskazuje, stosujemy ten suplement przed treningiem i w największym uproszczeniu, ma on nam dać więcej energii i sprawić, że trening wykonamy maksymalnie efektywnie. Zazwyczaj w skład takich przedtreningówki wchodzi guarana, l-tyrozyna, cytrulina, czy kofeina. Oczywiście w zależności od naszego wyboru, skład i ilość substancji w danym suplemencie będą się od siebie różnić.

L-tyrozyna

Czy faktycznie warto brać przedtreningówki?

Z pewnością pamiętasz gorsze dni, kiedy w ogóle nie miałeś ochoty wychodzić na trening, a jedyne o czym myślałeś, to o tym, żeby rzucić się na kanapę? Właśnie w takich sytuacjach przydają się przedtreningówki, ponieważ nie tylko pobudzają nas do działania, ale również znacznie zwiększają potencjał treningowy. Dzięki temu mimo początkowych problemów z motywacją, jesteśmy w stanie wykonać trening na 101%.

Na co uważać stosując przetreningówki

Jak z każdym suplementem, tak i tu nie zachęcamy do przekraczania dawek, które zaleca producent. Na początek polecamy zacząć od mniejszych dawek danego suplementu i sprawdzać, jak organizm na niego reaguje.