Czy warto korzystać z trenerów personalnych?

W ostatnich miesiącach w internecie można zauważyć niewątpliwy wysyp trenerów personalnych, którzy w zależności od celu klienta – pomagają schudnąć lub wyrzeźbić mięśnie i zyskać zdrową sylwetkę. Jednakże rodzi się pytanie, czy przy dostępnej wiedzy, której w sieci jest ogrom, jest jeszcze sens wydawać pieniądze na trenera personalnego, który ułoży nam dietę i rozpisze odpowiedni trening?

Określ swoje miejsce

Niektórzy zamiast próbować i uczyć się na własnych błędach, wolą skorzystać od razu z pomocy doświadczonej osoby, która przeszła już tę drogę i zna jej bolączki. To dobre rozwiązanie, bo chociaż kosztuje zazwyczaj niemało, to pozwala znacznie skrócić drogę do wymarzonej sylwetki. Niemniej jednak, jeśli ktoś woli samodzielnie, to z pewnością informacji w internecie mu nie zabraknie. Podstawowa zasada, to odpowiednio obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i w zależności, czy chcemy schudnąć lub przytyć, dodawać kalorii.

Nie zawsze sprawa jest prosta…

Jednak wszystko się komplikuje, jeśli mamy np. jakieś problemy zdrowotne. Wtedy faktycznie lepiej zgłosić się do specjalisty, którzy na podstaw przeanalizuje nasz przypadek, być może zleci dodatkowe badania i dopiero wtedy sporządzi odpowiedni plan działania, który bierze pod uwagę wszystkie Twoje czynniki zdrowotne, aby Ci faktycznie pomóc, a nie zaszkodzić dodatkowo. Dlatego też musisz podjąć samodzielną decyzję co do tego, jak będzie wyglądała Twoja dalsza droga do wymarzonej sylwetki i czy odbędzie się z trenerem, czy też bez niego.