wlosy brazowe

Farba do włosów brąz — o tym musisz pamiętać przed farbowaniem

Farby do włosów na sklepowych półkach kuszą nas swoją różnorodnością oraz ciekawymi fotografiami intensywnego i pięknego koloru. Należy jednak nie tylko kierować się ich wyglądem, ale również kilkoma najważniejszymi elementami. Jakimi? Odpowiadamy.

Farba do włosów brąz — mnogość witamin

Decydując się na zmiany, należy mieć na uwadze sam efekt. W przypadku włosów temat ten jest mocno skomplikowany, ponieważ oprócz ich odpowiedniego wyglądu dużą rolę odgrywa także ich stan. Nie chcemy przecież mieć pięknego koloru, gdy do czynienia mamy również z łupieżem, podrażnieniem oraz rozdwojonymi końcówkami.

Farba do włosów brąz powinna posiadać głównie witaminy oraz składniki odżywcze. Ich obecność zadba o kondycję w trakcie oraz po samej koloryzacji. Najważniejszymi witaminami będą głównie A, E oraz niektóre z grupy B. To właśnie one przeciwdziałają wypadaniu oraz utrzymują zdrowy blask, który przyciąga uwagę przechodniów.

Farba do włosów brąz — brak amoniaku

Farby do włosów bez amoniaku to najskuteczniejsze produkty przeznaczone do zmiany koloru włosów. Wszystko przez fakt, że są one łagodne dla samych włosów oraz co najważniejsze dla skóry. Jednocześnie farby te są także skuteczne, ponieważ bazują na wykorzystaniu roślinnych ekstraktów.

Amoniak to substancja chemiczna, która wyróżnia się drażniącym oraz duszącym zapachem. Czasami rozjaśnianie oraz farbowanie może trwać nawet do kilkudziesięciu minut. Wdychając opary, można narazić się na bóle głowy, duszności oraz pogorszenie się koncentracji. Zdecydowanie warto odpuścić sobie takie skutki uboczne.

Farba do włosów brąz — czytajmy etykiety

Niezależnie od tego, jaki jest to producent oraz odcień, zawsze powinniśmy czytać etykiety. To właśnie tam firmy zawierają wszystkie najważniejsze informacje o produkcie tak jak konieczność sprawdzenia działania na niewielkim fragmencie skóry.

Etykiety zawierają również krok po kroku całą procedurę, która umożliwia przeprowadzenie bezpiecznego farbowania bez obaw o uzyskanie zbyt słabego lub zbyt intensywnego koloru. Najbezpieczniej w tym przypadku będzie skorzystanie z usług profesjonalnych fryzjerów, którzy dokładnie wiedzą, w jaki sposób dobrać najlepszy pigment do karnacji. Fachowcy po skończonej usłudze dodatkowo poinformują, jak obchodzić się z włosami oraz o nie dbać.

Przed farbowaniem warto upewnić się, że farba nie posiada amoniaku. Powinna za to posiadać witaminy oraz inne składniki odżywcze.

Dodaj komentarz