Jak skutecznie zrzucić zbędne kilogramy? Odżywianie zgodne z grupą krwi

Nigdy nie poleca się głodzenia organizmu. Diety ty­pu „1000 kcal” nie dla wszystkich są dobrym pomysłem. Przede wszystkim nasze myśli i działania nie mogą być non stop skupione na temacie „Czy mogę to zjeść?”. Dieta zgodna z własną grupą krwi jest rozsąd­nym rozwiązaniem. Oczywiście nie musimy się jej kurczowo trzymać – wystarczy wyelimi­nować ze swojego jadłospisu te produkty, które w przypadku naszej grupy krwi sprzyjają tyciu. I tak np.:

osoby z grupą krwi 0 – powinny zrezygnować z białego pieczywa i nabiału;
osoby z grupą krwi A – z dużych ilości mięsa i nabiału
osoby z grupą krwi B – kukurydzy, pszenicy i gryki,
osoby z grupą krwi AB – czerwonego mięsa, kukurydzy i pszenicy.

Aktywność fizyczna

Każda aktywność fizyczna dobrze wpływa na nasz organizm i każdy powinien codziennie podjąć jakieś działanie, ważne, by w ogóle się ru­szać. Może to być spacer, jazda na rowerze (na­wet stacjonarnym w domu), pływanie, czy choćby taniec. Na naszej stronie znajdziesz proste ćwiczenia na różne partie ciała, do wyko­nywania w domu lub w innym dowolnym miej­scu. Ważne, by ćwiczyć systematycznie, a efek­ty przejdą Wasze najśmielsze oczekiwania!

Suplementy diety

Każdy stosuje inne suplementy, ale dobrze na początku wspierać organizm czymś oczyszczającym. Taki suplement najpierw oczyszcza organizm z toksyn i złogów, a potem go odchudza. Dzieje się tak, gdyż zawiera wiele składników wyspecjalizowanych do wykonania określo­nego działania, np.: hamują łak­ienienie, poprawiają pracę układu pokarmowe­go, nasilają termogenezę, spalają tłuszcz, zwiększają wydolność mięśni, skracają czas ich regeneracji, zapobiegają powstawaniu cellulitu. Ważne, aby taki suplement był łagodny w działaniu na wątrobę i bardzo wygodny w zażywaniu – wystarczy przyjmo­wać 1 tabletkę 3 razy dziennie na ok. 1 godz. przed posiłkiem. Jest to bardzo duża zaleta!

Kolejny suplement powinien zawierać wyłącznie naturalne składni­ki, które pobudzają wytwarzanie naszego wła­snego hormonu wzrostu, w zależności od po­trzeb organizmu. Jeżeli będzie to rzeczywiście naturalny produkt nie ma możliwości przedaw­kowania, bo nasz organizm i tak wykorzysta tyle substratów, ile w danej chwili będzie potrzebował! Nie bójmy się więc tego produktu, tym bardziej, że może przynieść nam same korzyści. Dla osób odchudzających się, będą to przede wszystkim:

  • widoczna utrata podskórnej tkanki tłuszczo­wej (w wyniku zwiększonego rozpadu trójglicerydów i wykorzystania przez organizm kwa­sów tłuszczowych jako głównego źródła energii)
  • stymulacja wzrostu tkanki mięśniowej (w wyniku zwiększenia transportu aminokwa­sów i syntezy białek)
  • nasilenie regeneracji tkanek łącznych, chrząstek, ścięgien, a także kolagenu. Ma to znaczenie w obniżeniu ryzyka wystąpienia kontuzji podczas ćwiczeń fizycznych. Wynikiem zwiększonej syntezy kolagenu jest szyb­kie obkurczanie się nadmiaru skóry, jej jędrność i ładny, młodzieńczy wygląd.

Preparat stosujemy na godzinę przez noc­nym spoczynkiem (1 tabl.) lub 1-2 tabl. dzien­nie przed treningiem lub przed drzemką potreningową.