Najlepszy trening na rozbudowę masy. Jak trenować „na masę”?

Umięśnione ciało jest marzeniem wielu osób, w szczególności mężczyzn. Do dziś w naszym społeczeństwie wszak panuje przekonanie, że to właśnie panowie powinni mieć zadbane, muskularne ciało. Aby osiągnąć upragnione rezultaty potrzeba przede wszystkim motywacji i regularności wykonywania ćwiczeń. Warto również ułożyć odpowiedni plan treningowy na masę – dobrać odpowiednie do danej partii ciała ćwiczenia.
Oczywistym jest, iż każda partia ciała wymaga wykonywania innych ćwiczeń. Najbardziej żmudnymi są te trenujące mięśnie nóg. Składają się one z największej liczby mięśni: czworogłowego uda, dwugłowego uda oraz łydek. Dlatego też przy planowaniu treningu warto cały jeden dzień poświęcić wyłącznie na tę partię ciała. Na efekty trzeba będzie poczekać sporo czasu, gdyż mięśnie nóg rzeźbią się najtrudniej.

Trening pleców

Plecy są kolejną dużą partią ciała, wymagającą wykonywania wielu ćwiczeń. Ćwiczenia na mięśnie pleców z powodzeniem łączyć można z ćwiczeniami na biceps- wiele z nich i tak angażuje w pracę również ten fragment ciała. Dobrze zaplanowany plan treningowy na masę nie ominie również klatki piersiowej i tricepsu. Optymalna częstotliwość treningu mieści się w granicy 3-5 dni, zależnie od czasu jaki możemy na niego przeznaczyć, ale także od wytrzymałości i kondycji ciała. Osoby, które nie uprawiały żadnych sportów powinny rozpocząć od treningów rzadszych, łatwiejszych i przede wszystkim takich, które nie zagwarantują przetrenowania mięśni. Należy również pamiętać, iż pomiędzy treningami należy robić przerwy na regenerację. Ćwiczenia na odpowiednie partie ciała pomoże przygotować trener na siłowni, ale z równie świetnym efektem można opracować je samodzielnie, korzystając z internetu czy też wiedzy bardziej doświadczonych znajomych.

Częstotliwość treningów

Ćwiczenia na rozbudowę masy mięśniowej należy oczywiście wykonywać z głową- kilka godzin intensywnego treningu, ale wykonywane raz w tygodniu niewiele pomoże, a doprowadzić może do kontuzji. Tak samo intensywne treningi, które przeforsują mięśnie, ale nie dadzą im potrzebnego na regenerację czasu mogą narobić wiele szkód. A mięśnie nie zbudują się dzięki temu szybciej. Dlatego pamiętaj- ćwicz, ale odpowiedzialnie i bezpiecznie, tylko wtedy osiągniesz upragnione rezultaty.