Nawodnienie organizmu, a zdrowie. Lepsze trawienie i zdrowsza skóra

Lepiej funkcjonujący układ trawienny

Bez odpowiedniej ilości wody, układ trawienny po prostu nie jest w stanie odpowiednio funkcjonować. Wszystkie węglowodany, tłuszcze i białka muszą zostać rozłożone tak aby zapewnić Twojemu organizmowi potrzebne substancje odżywcze, a to jest niemożliwe bez wody. Odpowiednie nawodnienie reguluje również pracę jelit i leczy wszelkie dolegliwości związane z zaparciami.

Mniejsze ryzyko przewlekłych problemów zdrowotnych

Ludzie którzy popadają w nawyk nie nawodnienia organizmu są znacznie bardziej zagrożeni zarażeniem się różnymi chorobami w nadchodzących latach. Częste lub przedłużające się odwodnienia są powiązane z wyższą zachorowalnością na choroby serca, kamienie nerkowe i niektóre rodzaje raka, żeby wymienić tylko kilka. Wystarczy wypijać codziennie trochę więcej wody i nasze szanse na uniknięcie tych potencjalnie śmiertelnych chorób zostaną znacznie zmniejszone.

Detoks

Niepożądane toksyny stanowią produkt uboczny wielu procesów które zachodzą w ludzkim organizmie. Wypłukiwanie tych toksyn spowoduje, że poczujesz się świeży i ożywiony. Osiągane jest to w naturalny sposób poprzez pocenie się i wydalanie moczu, ale żaden z tych procesów nie jest możliwy bez wystarczającego nawodnienia organizmu.

Zdrowa skóra

Picie dużej ilości wody zapewni Twojej skórze młodzieńczy i świeży wygląd, i stanowi jeden z trików stosowanych przez gwiazdy które chcą osiągnąć pełen blasku wygląd o którym marzy tak wielu ludzi. Nawilżanie zwiększa zawartość wody w Twojej skórze, ale ten sam efekt można uzyskać do pewnego stopnia po prostu za pomocą picia wody z butelki. Gdybyś miał przeczytać powyższą listę korzyści bez znajomości kontekstu, pewnie założyłbyś że to tekst propagandowy na temat najnowszej cudownej pigułki, która bez wątpienia kosztowałaby prawie fortunę. Na szczęście, ta „cudowna pigułka” jest za darmo i nie ma żadnych efektów ubocznych – woda naprawdę stanowi idealny suplement diety. Jeśli obecnie nie spożywasz odpowiedniej ilości wody, być może dobrze by było postarać się wypijać jej trochę więcej w przyszłości. W końcu popijanie wody z butelki przez cały dzień może nawet uratować Ci życie.