bieg stubai

Oszałamiająco, stromo i spektakularnie – bieg Stubai Ultratrail już 2 lipca 2022

STUBAI ULTRATRAIL (SUT) to jeden z najbardziej zachwycających i spektakularnych górskich biegów przełajowych w Alpach. Wydarzenie rozpocznie się 2 lipca 2022 o godz. 1:00 w olimpijskim mieście Innsbruck. Zawodnicy będą biec przez całą noc na dystansie 68 km do mety na lodowcu Stubai, położonym na wysokości ponad 3 000 m n.p.m. Program imprezy uzupełniają trzy krótsze trasy, których mety również znajdują się na lodowcu, a także nowa trasa STUBAI VERTICAL.

Dzięki wyjątkowej trasie, STUBAI ULTRATRAIL jest uważany za jeden z najbardziej spektakularnych górskich biegów przełajowych. Wydarzenie odbywa się pod hasłem city2glacier i rozpoczyna się o godz. 1:00 w nocy w Innsbrucku. Obejmuje dystans 68 km i ponad 5 000 m przewyższenia na lodowcu Stubai, w tym stromy końcowy podbieg po śniegu na metę w restauracji Jochdohle, która znajduje się na wysokości 3 178 m. Nachylenia od 20 do 30% nie są rzadkością. Czas potrzebny najszybszym mężczyznom na dotarcie do mety to około 8,5 godz., natomiast najszybsze kobiety potrzebują na to około 10 godz. Dostępne są również krótsze, ale nie mniej interesujące trasy. Są to STUBAI K32, STUBAI K20 i STUBAI K9. Ich cechą wspólną jest końcowy podbieg na lodowiec.

Grupa docelowa: biegacze przełajowi i sportowcy specjalizujący się w sportach górskich

STUBAI ULTRATRAIL jest adresowany do różnych typów biegaczy. Stosunkowo niewielka część trasy prowadzi w dół, więc zarówno początkujący, jak i doświadczeni biegacze znajdą tu dla siebie idealną opcję, nieobciążającą nadmiernie kolan. Odnajdą się tu również entuzjaści sportów outdoorowych, którzy szukają wyzwań podczas zdobywania szczytów, a w szczególności tradycyjni biegacze górscy, narciarze, alpiniści, rowerzyści górscy i wędrowcy wyczynowi. Doświadczeni ultrabiegacze z pewnością docenią różnorodność trasy i wyjątkową atmosferę SUT.

NOWOŚĆ w 2022 roku – STUBAI VERTICAL

Najnowszym elementem programu imprezy na rok 2022 jest trasa STUBAI VERTICAL: 890 metrów przewyższenia na odcinku 5,3 km, ze startem w Neustift i metą na stacji kolejki górskiej Elfer na wysokości prawie 1 800 m. Bieg rozpoczyna się już w czwartek 30.06 o godz. 19:00. Dostępna jest rejestracja wyłącznie na ten bieg bądź, za niewielką dopłatą €12, także dla osób uczestniczących w innych biegach. Trasa VERTICAL jest idealna nie tylko dla uczestników z regionu, lecz także dla tych, którzy biorą udział w SUT, aby spędzić dłuższy weekend w Stubai.

Dodaj komentarz