Jakie ćwiczenia na spalanie tłuszczu. Kardio najlepsze na szybki spadek masy

Tutaj pisaliśmy też o tym czy tłuszcz w diecie jest potrzebny?

O doskonale prezentujących się mięśniach całego ciała marzy niejedna osoba. Warto zdać sobie sprawę, że taki „widok” możliwy jest jedynie wówczas, gdy z ciała zrzucona nadprogramowa warstwa tłuszczyku. By osiągnąć efekt idealnie wyrzeźbionych mięśni koniecznie należy zadbać o spalenie tkanki tłuszczowej. Dziś podpowiadamy jakie ćwiczenia na spalanie tłuszczu będą najskuteczniejsze. Pamiętaj, że ważna jest systematyczność wykonywania treningu. Ćwiczenia możesz wykonywać w domu.

1. Skakanka

Wykorzystaj prawdziwą skakankę lub po prostu „symuluj”. Złącz nogi i ugnij je w kolanach. Wykonuj dynamiczne podskoki. Jeśli „symulujesz” skakankę pamiętaj o pracy nadgarstków. Wykonaj 3 serie po 40 sekund każda. Modyfikuj ćwiczenie poprzez naprzemienną zmianę nóg lub wykonywanie podskoków na jednej z nich.

2. Przysiady

Zrób przysiad. Dłonie połóż na podłodze. Jeśli nie dasz rady dotknij podłogi jedynie palcami. Wybij się w górę jednocześnie prostujące ręce. Wykonaj 3 serie po 40 sekund każda.

3. Pajacyki

Stań prosto. Ręce opuść wzdłuż tułowia. Wykonuj klasyczne pajacyki w 3 seriach po 40 sekund każda.

4. Skręty

Stań prosto. Złącz nogi. Ręce rozstaw szeroko, utrzymując je na poziomie barków. Podskakuj jednocześnie skręcając biodra. Ręce pozostaw nieruchome, a nogi złączone. Pracuj miednicą. Wykonaj 3 serie po 40 sekund każda.

5. Przeskoki

Na ziemi połóż matę lub ręcznik o podobnej szerokości. Stań obok. Przeskakuj z jednej strony na drugą. Nie przeskakuj jednocześnie nogami – najpierw przeskocz jedną i dołącz do niej drugą. Dołącz delikatne wymachy ramion zgiętych w łokciach – przód – tył. Wykonaj 3 serie po 40 sekund każda.

Czytaj dalej: Zbilansowany trening – kombinacja różnych ćwiczeń: trening siłowy i trening kardio