Trasa rowerowa Łódź – Łęczyca – Łódź – 80 km

Trasa rowerowa z Łodzi do Łeczycy ma 40km, w dwie strony 80km.

Szczegółowa trasa: Łódź – Aleksandrów Łódzki – Stare Krasnodęby – Karolew – Parzęczew – Solca Mała – Łęczyca.

Czas: 3-4 godziny
Dystans: 80 km
Typ trasy: asfalt
Województwo: Łódzkie
Ciekawe miejsca: Zamek Królewski w Łeczycy, Wioska Indiańska TATANKA, Dwór w Nakielnicy, Las Grotniki, Klub Militarny GoSystem w Karolewie.

Trasa sama w sobie jest bardzo ciekawa, malownicza i zróżnicowana, jedzie się cały czas asfaltem. Zajmuje ok 3-4 godziny w zależności od prędkości. Większość trasy prowadzi boczną drogą mało uczęszczaną przez samochody. Jedynie pierwszy odcinek z Łodzi do Aleksandrowa Łodźkiego jedziemy główną drogą krajową nr 72, później odbijamy w ul. Daszyńskiego i kierujemy się na Parzęczew. Przed Parzęczewem przecinamy autostradę A2 jadąc wiaduktem. Droga prowadzi przez lasy i pola. Nie ma dużych skrzyżowań, a sklepy spotkamy mniej więcej, co 30 minut.

Wioska Indiańska TATANKA – Solca Mała

Po drodze warto również zatrzymać się na chwilę w miejscowości Solca Mała i obejrzeć Wioskę indiańską TATANKA. Jest to idealny moment na dłuższą przerwę w drodze powrotej z Łęczycy do Łodzi, wypada mniej więcej po 2,5 godziny jazdy, jednak trzeba zboczyć z trasy i nadłożyć około 5km. Przez większość trasy jedziemy wzdłuż rzeki Bzura.

Zamek Królewski w Łęczycy